ГРОМАДСЬКЕ ВИЗНАННЯ: ЛЬВІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ МЕНЕДЖМЕНТУ ЗА ВАГОМИЙ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ОСВІТИ 1 ЧЕРВНЯ 2011 РОКУ ВІДЗНАЧЕНО ДИПЛОМОМ «ФЛАГМАН ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ-2011»            



НАМ ЦІКАВА ВАША ДУМКА

Якісна освіта = успішна кар'єра

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ



Європейська інноваційна рада оприлюднила робочу програму конкурсів на 2022 рік

https://eic.ec.europa.eu/eic-work-programme-2022_en




10 Виставка Сонячної Енергетики Східної Європи

виставка, менеджмент, енергетика,

Детальніше...


Спеціалізована міжнародна Виставка "Speciality & Fine Food Fair"

 виставка, харчування, гастрономія, ярмарка

Детальніше...


Співпраця!!!

Фармацевтична компанія "Баєр Афлак" запрошує підприємства України до співпраці

фармація, співпраця, менеджмент, маркетинг, збут

Детальніше...


 Міжнародна продовольча Виставка SIAL Paris відбудеться з 15 до 19 жовтня 2022 року у м. Париж

 виставка, sial Paris, продукти, харчування, ЛІМ, магістратура

Детальніше...


Міжнародна спеціалізована Виставка "Milipol Qatar"

виставка, менеджмент, маркетинг, ЛІМ,

Детальніше...


Міжнародна Торгова Палата, ICC (штаб – квартира у Парижі)

форум, ICC, бізнес, партнерство, інвестор, логістика, партнерство, бізнесшкола, mba

Детальніше...


 АРХІВ заходів...

 

 

Збільшити шрифт

СВЯТО ВИШИВАНКИ




 
 
19 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ВИШИВАНКИ


    Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки. Цього року це свято припадає на 19 травня. День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в інститут, школу, чи садочок. У такий спосіб українці демонструють, що вишиванка - це одяг не лише на свята, адже вишиванка є генетичним кодом українців. Разом з тим йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.


Основна мета заходу — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. 

   

З історії свята. Усеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2006 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. У перший рік свята у 2006 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

2006 рік

Започаткування свята.

2007 рік.

Кількість учасників — кілька десятків студентів.

2008–2009 роки

Свято розростається на всі факультети Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Студентів та викладачів підтримують колеги з інших вишів, а також бібліотеки, школи, дитячі садки.

2010 рік

Цей рік ознаменувався особливим колоритом. До акції долучилося все місто. У вишиванках можна було побачити не тільки рушійну силу свята молодь, а й таксистів, лікарів, перукарів, пекарів, кондукторів, швачок і навіть металургійників. Свято підтримали у Львові, Запоріжжі, Сімферополі, Рівному.

2011 рік

П'ятирічний ювілей свята ознаменувався встановленням рекорду Гіннеса за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На Центральній площі Чернівців зібралося понад 4000 людей у вишиванках. Цього ж року швейним підприємством була пошита величезна вишиванка (4 на 10 метрів) для центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

2012 рік

Започатковано традицію дарувати вишиванки немовлятам, народженим цього дня. Саме з цієї події починаються заходи кожного наступного року.

2013 рік

Доба вишиванки. Свято розтягнулося на цілу добу та запам'яталося університетським благодійним ярмарком солодощів, на котрому було зібрано майже 16 тисяч гривень та передано онкохворим діткам. Акція продовжилася і вночі та закінчилася авторською люмінесцентною фотовиставкою Олександра Ткачука «Орнаменти, що світяться».

2014 рік

З-поміж найцікавіших заходів — підбиття підсумків всеукраїнського фотоконкурсу «Моя родина у вишиванці», а також одночасне виконання студентами у вишиванках державного гімну по всій Україні.

2015 рік

21 травня 2015 року вся Україна одягнена у вишиванку в знак єдності. Започаткована акція «Подаруй вишиванку захиснику» має на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів в зоні АТО. Військовим на передову за допомогою волонтерів планується передати вишиванки, аби вони служили оберегом.

2016 рік

Всесвітній день Вишиванки відзначався 19 травня. Запрезентована виставка Дарини Зарайської "Берегині", присвячена жінкам-волонтеркам, показ першого повнометражного фільму про вишиті сорочки "Спадок нації".

2017 рік

Всесвітній день Вишиванки відзначався 18 травня. Свято з року в рік стає знаменною, яскравою, і масштабною подією країни. Головна мета заходу – збереження та популяризація українських традицій та цінностей серед нашого народу.

2018 рік

У Львові ще 12 травня стартував третій фестиваль вишиванки, в рамках якого проводилися флешмоби, майстер-класи та благодійні ярмарки. 17 травня о 14:00 (просп. Свободи перед «Оперним театром») гостей фестивалю частували велетенським пляцком. Крім того, відбувався показ національного одягу інших народів, благодійна вечірка у Fashion club та патріотичний концерт від бійців АТО, гостями якого були Наталка Карпа, Софія Федина та інші.
У Львові ще 12 травня стартував третій фестиваль вишиванки, в рамках якого проводяться флешмоби, майстер-класи та благодійні ярмарки. 17 травня о 14:00 (проспект Свободи перед «Оперним») гостей фестивалю будуть частувати велетенським пляцком (кондитерський виріб з коржів – ред.). Крім того, планується показ національного одягу інших народів, благодійна вечірка у Fashion club та патріотичний концерт від бійців АТО, гостями якого стануть Наталка Карпа, Софія Федина, гурти Мері, Йорий Кльоц, Шосте чуття та інші.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10119401-den-vishivanki-2018-yak-v-ukrajini-budut-vidznachati-svyato-ukrajinskoji-kulturi.html
У Львові ще 12 травня стартував третій фестиваль вишиванки, в рамках якого проводяться флешмоби, майстер-класи та благодійні ярмарки. 17 травня о 14:00 (проспект Свободи перед «Оперним») гостей фестивалю будуть частувати велетенським пляцком (кондитерський виріб з коржів – ред.). Крім того, планується показ національного одягу інших народів, благодійна вечірка у Fashion club та патріотичний концерт від бійців АТО, гостями якого стануть Наталка Карпа, Софія Федина, гурти Мері, Йорий Кльоц, Шосте чуття та інші.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10119401-den-vishivanki-2018-yak-v-ukrajini-budut-vidznachati-svyato-ukrajinskoji-kulturi.html

2019 рік

У 2019 році головним трендом є вишиванки з гумкою посеред рукава. Також слід виділити яскраву палітру — вишиванки зеленого, бордового, рожевого кольорів.

    Історія народної вишивки в Україні іде коренями в глибину століть. Дані археологічних розкопок і свідчення мандрівників і літописців підтверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує з незапам'ятних часів. Вишивкою, за свідченням Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків, датовані VI ст., при дослідженнях показали ідентичність не тільки одягові, але і вишивці українського народного костюма XVIII–XIX ст. Арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях про русів згадує, що вони носили вишитий одяг. На жаль, пам'ятники української вишивки збереглися тільки за останні кілька століть, але і цього досить, щоб підкреслити, що елементи символіки орнаментів української вишивки збігаються з орнаментами, що прикрашали посуд давніх жителів території України періоду неоліту, трипільської культури.

    Багато варіацій дизайну вишиванки було створено у XIX сторіччі. Зазвичай їх виготовляли із саморобного полотна, яке ткалося на верстаті. Місцеві особливості зазвичай знаходили відображення в орнаменті сорочки. Традиційно носиться заправленою в штани.

    Виши́ванка, або вишива́нка — теперішня назва традиційної української виши́ваної (ви́шитої) чоловічої та жіночої сорочки, а також її сучасних зразків, які в українській культурі починаючи з XX століття носяться окремо, разом з європейським костюмом, як святковий, патріотичний та культовий одяг. Вишиванка є єдиним елементом українського строю, що питомо перейшов до міської української культури, і послугував натхненням для новітнього одягу, як то футболки, сукні, блузки, краватки, тощо, що оздоблені вишиванковими візерунками.     

2020 рік

День вишиванки припадає на 21 травня.

2021 рік

День вишиванки припадає на 20 травня.

2022 рік

День вишиванки припадає на 19 травня.


Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/


 
 

Новини та новинки









менеджмент, маркетинг, бізнес, ЛІМ, стипендії, освіта, Німеччина


менеджмент, маркетинг, бізнес, ЛІМ, стипендії, освіта, Німеччина


менеджмент, маркетинг, бізнес, ЛІМ, стипендії, освіта, Німеччина


  Співчуття родині
  нашої випускниці


(Детальніше)



Посвята у студенти - 2024


менеджмент, маркетинг, бакалавр

(Детальніше)


Навчально-пізнавальна
             поїздка

бакалавр

(Детальніше)


НАКАЗИ ПРО ЗАРАХУВАННЯ

    ТА РЕЙТИНГОВІ СПИСКИ

(Детальніше)


       ПРИВЕДИ ДРУГА

менеджмент, маркетинг, бакалавр, магістр

(Детальніше)


         ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ
               БАКАЛАВРАМ

(Детальніше)


             ДЕРЖІСПИТ

(Детальніше)


        ЗАХИСТ ПРАКТИКИ

(Детальніше)


       ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ
              МАГІСТРАМ

(Детальніше)


  ЗАХИСТ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ
        (березень 2024 року)

(Детальніше)



БРАМА- ОНЛАЙН ВАРТА УКРАЇНИ


(Детальніше)


ПЕРЕГОВОРИ У ПРАЗІ

(Детальніше)


ЗУСТРІЧ У БАУЦЕНІ


(Детальніше)


ПРОЄКТ КІБЕРПОЛІЦІЇ


(Детальніше)

Платіжна безпека


(Детальніше)


ПОДЯКА  ЖЕБЕЛЮ В.В.


(Детальніше)


ЛЬВІВСЬКОМУ ІНСТИТУТУ МЕНЕДЖМЕНТУ - 33 РОКИ !!!

(Детальніше)


ГРАНТ НА НАВЧАННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ!

(Детальніше)


Посвята у студенти - 2023

менеджмент, маркетинг, бакалавр

(Детальніше)


Вступ - 2023

менеджмент, маркетинг, ЛІМ, магістр, багістр

(Детальніше)




Стажування у Німеччині - 2023

Вітаємо студентів Львівського інституту менеджменту!

стажування, магістр, менеджмент, маркетинг, ЛІМ

(Детальніше)


Випуск бакалаврів - 2023

менеджмент, маркетинг, бакалавр

(Детальніше)


Літня практика в Німеччині - 2023

менеджмент, маркетинг, ЛІМ, бакалавр 

(Детальніше)



(Детальніше)


БАНЕРИ