Спільний українсько-німецький семінар "БІЖЕНЦІ ТА МІГРАНТИ, ЯК ВИКЛИК ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА" 23 листопада 2016 року у рамках спільного українсько-німецького проекту між Львівським інститутом менеджменту, ЛНУ ім. І. Франка та Байротським університетом вже вдруге відбувся науково-практичний семінар. Цього разу тематика проекту загалом та семінару, зокрема, - «Біженці та мігранти, як виклик для суспільства». З вітальним словом та побажанням успішної роботи виступили Маркіян Мальський (професор ЛНУ ім. І. Франка), Мирон Янків (професор, ректор Львівського інституту менеджменту) та Володимир Біланюк (к.г.н., доцент ЛНУ ім. І. Франка). ![семінар, внз, Німеччина, проекти, Україна, студент, маркетинг, біженці](/images/phocagallery/UDCentre/2016_seminar/seminar3.jpg)
Під час семінару науковці з України та Німеччини, мігранти, внутрішньо переселені особи та волонтери обговорили проблеми біженців та мігрантів у загальносвітовому аспекті та варіанти їх вирішення у Німеччині – тема, котру найдетальніше у своїй доповіді висвітлив Мартін Довеншпек (професор Байротського університету, Німеччина). Професор зазначив, що найбільше у світі мігрують у країни ЄС жителі ісламських країн, однією із найпривабливіших країн для них залишається Німеччина, яка почала від цього також і потерпати, адже вже у 2016 році зафіксовано спад економіки у цій країні, а рівень злочинності значно зріс. Станом на 2016 рік Німеччина одержала 643000 заявок від біженців переважно із Сирії, Афганістану, Іраку, Ірану та Африки (Нігерія). ![навчання, Львів, наука, Україна, проект, Німеччина, Соломія Боренько](/images/phocagallery/UDCentre/2016_seminar/seminar6.jpg)
П. Оксана Яковець (Радник Міністерства соціальної політики України з питань вимушено переселених осіб) у своєму виступі висвітлила питання державного захисту та матеріальну і не матеріальну допомогу внутрішньо переміщеним особам в Україні. Що, на жаль, значно поступається у кількості та якості подібних програмам Німеччини. ![проект, магстратура, навчання, інтерактив, студент, Німеччина, ЛІМ](/images/phocagallery/UDCentre/2016_seminar/seminar9.jpg)
Кожного з присутніх вразили виступи українських внутрішньо переміщених осіб Єлизавети Колеснікової (голова ГО "Промiнь змiн", до червня 2014 року мешканка м. Луганськ) та Анатолія Ковальського (активіст української громади в Криму, незаконно ув'язнений під час анексії АР Крим). Спікери не лише розповіли про болючі події їх вимушеного переїзду, але й озвучили чимало реальних проблем, з якими стикаються чи не щодня люди, котрі вимушено залишили свої домівки та запропонували своє бачення щодо їх вирішення. ![семінар, ЄС, Львівський інститут менеджменту, бізнес, волонтерство, Крим](/images/phocagallery/UDCentre/2016_seminar/seminar12.jpg) Про суспільно-географічні особливості внутрішніх переміщень населення в умовах гібридної війни Росії проти України озвучив у своєму виступі Олег Шаблій (професор ЛНУ ім. І.Франка), а п. Уляна Садова (д.е.н., Інститут регіональних досліджень ім. М. Долішнього) мовою цифр розповіла усім присутнім про проблеми захисту вимушених мігрантів в умовах євроінтеграційних процесів України, зокрема науковець озвучила соціально-економічні та юридичні проблеми мігрантів в Україні.
![українсько-німецький проект, ЛІМ, студенти, навчання, стажування, Уляна Садова](/images/phocagallery/UDCentre/2016_seminar/seminar15.jpg) К.е.н., доцент Ольга Гринькевич (ЛНУ ім. І.Франка) висвітлила питання освітньої міграції в Україні, зокрема зробила порівняльний аналіз міграції студентів до військових конфліктів та під час агресії Росії. П. Уляна Вісьтак (к.г.н., доцент ЛНУ ім. І.Франка) виступила з доповіддю про історичні аспекти міграції у нашій державі та зробила порівняння із сьогоденням.
Цікавою була доповідь п. Ірини Ванди (ЛНУ ім. І. Франка), яка охарактеризувала міграційні процеси в прикордонному регіоні – території Українського Розточчя. Також науковець охарактеризувала питання внутрішньої та зовнішньої міграції загалом. ![наука, міграція, Львівський інститут менеджменту, навчання, бакалавр, менеджмент, бізнес освіта](http://www.lim.lviv.ua/images/phocagallery/UDCentre/2016_seminar/seminar18.jpg)
![Німеччина, практика, німецька мова, Львівський інститут менеджменту, внз](/images/phocagallery/UDCentre/2016_seminar/seminar20.jpg) Друга частина спільного українсько-німецького проекту продовжилася на території Німеччини, де українська делегація мала можливість вислухати проблеми, перспективи та пропозиції щодо біженців від німецьких науковців та відвідати поселення біженці у Німеччині.
!Львівський інститут менеджменту висловлює щиру вдячність за чудові світлини п. Анатолію Ковальському:)
В Університеті Віадріна (Франкфурт-на-Одері, Німеччина) 3 травня 2016
року відбулася зустріч з керівником координаційного штабу з питань політики
біженців Федерального уряду Німеччини др. Яном Гекером (Dr. Jan Hecker). Він
виступив перед присутніми з доповіддю на тему «Актуальні питання німецької і
європейської політики біженців». Було окреслено подальші кроки політичного та
економічного подолання даного явища в Європі. По завершенні доповіді, учасники
зустрічі взяли активну участь у дискусії щодо вирішення даної проблематики. Проректор
з ННР, керівник Українсько-німецького центру ЛІМу Василь Миронюк проінформував
присутніх про початок спільного українсько-німецького проекту з питань біженців
в Україні та Німеччині, який буде реалізований Львівським інститутом менеджменту
(Україна) та Байротським університетом (Німеччина), завдяки підтримці Міністерства
закордонних справ Німеччини.
|