Студенти та викладачі Львівського інституту менеджменту на виробничо-ознайомчій практиці в Німеччині Друзі, ділимось першими незабутніми моментами навчальної поїздки Німеччиною! Вивчення менеджменту в сфері послуг у відпочинковому комплексі Tropical Islands:
Дивує те, як можна побудувати бізнес-проект світового рівня, перебудувавши давню військову споруду (ангар для ремонту військових дирижаблів) – використовуючи комунікації (автошляхи, інфраструктуру енерго- та ресурсопостачання) – створити унікальний продукт, який приваблює туристів з Німеччини і всього світу.
Помітна роль розробників цього проекту, де мікроклімат, рослини, тварини та птахи з різних континентів гармонійно поєднуються. Дизайнерське рішення, яке дозволяє поєднати під одним дахом середовище різних тропічних країн заслуговує поваги. Щодо організації бізнесу цікаво, що це місце є не лише призначене для відпочинку на один день, а тут можна проживати декілька днів, орендуючи палатку або живучи в номері готелю. Магістри та викладачі ЛІМу з візитом до економічного факультету Лейпцизького університету. До речі, у Лейпцизі 500 тис. населення, з яких 37 тис. - це студенти, 29 тис. з яких, навчаються саме у Лейпцизькому університеті. Др. Маік Прадель презентував магістрам ЛІМу здобутки та академічні програми економічного факультету Лейпцігзького університету, а ще мали нагоду послухати лекцію "Менеджмент великих концернів", під час якої учасники зустрічі змогли обмінятися досвідом та ідеями.
Наступним пунктом поїздки було відвідування найбільшої електростанції Німеччини, яка працює на бурому вугіллі "Lippendorf".
Масштаби станції просто вражають, але при цьому слід зауважити, що на станції працює лише 300 працівників, а на зміні - 20. Вся робота електростанції повністю автоматизована, тому тут задіяні мінімальні трудові ресурси. Делегація ЛІМу під час вступної лекції інженера Луця Дорнберга дізналася про виробничі процеси на електростанції, про виробничі цикли у залі перетворення теплової енергії на електричну та законодавчі обмеження на викиди шкідливих речовин у атмосферу.
На даху електростанції було проведено коротку лекцію про стан довкілля біля електростанції та особливості менеджменту природоохоронної справи у Німеччині та ЄС.
Вже в перший день ми отримали масу яскравих емоцій, а далі буде ще цікавіше... ***
Вже стало традицією, що Львівський інститут менеджменту, плануючи навчально-ознайомчу практику у Німеччині, у план поїздки обов'язково включає візит до концерну "Mercedes Benz" у Дюссельдорфі.
Це найочікуваніша екскурсія для студентів ЛІМу, адже побачити весь процес виготовлення автомобіля від першої деталі до готового авто - це рідкісний шанс. Відвідування заводу "Mersedes-Bens", звідки виїжджають у світ автомобілі марки "Sprinter". Тут ми могли побачити високо-технологічно-автоматизовану роботу виробництва, що дозволяє виготовити Mercedes Sprinter всього за 5 год 15 хв.
Головним питанням для обговорення було - "Менеджмент на всесвітньовідомому концерні". Доповідь підготував керівник відділу управління персоналом п. Лотар Рейман. Відбулась надзвичайно цікава тематична екскурсія виробничими цехами заводу у його супроводі.
Далі був візит до Парламенту Північної Вестфалії. Завдяки хорошим багаторічним відносинам ЛІМу з представниками уряду Німеччини, магістри не лише змогли поспілкуватися з депутатом Парламенту, але й мали нагоду поспостерігати за засіданням парламентаріїв.
Зустріч та дискусія магістрів Львівського інституту менеджменту з керівником найбільшої фракції партії ХДС у Ландтазі Землі Північний Рейн Вестфалія п. Боде Люттґен (один з найбільш ймовірних претендентів на пост канцлера Німеччини у майбутньому). *** Магістри ЛІМу мали нагоду відвідати місто Бонн, а зокрема, резиденцію канцлера ФРН. Kanzlerbungalow знаходиться в парку між будівлями Відомства канцлера Німеччини, де зараз знаходиться Міністерство економічної співпраці та розвитку, та Палацом Шаумбурга. Найдовше в цій резиденції прожив Гельмут Коль, понад 16 років. У резиденцію канцлерів у Бонні приїжджають відомі політики.
Делегація ЛІМу мала честь споглядати найвідомішу скульптуру Німеччини, яка створена у 70-их рр. ХХ ст. і розташована на території колишнього уряду Німеччини, що символізувала об'єднання Німеччини у майбутньому.
В наш час канцлер ФРН рідко навідується в резиденцію, а сама будівля з 2001 році перебуває під охороною держави, як пам'ятка архітектури. Проте, завдяки налагодженій співпраці ЛІМу з представниками влади в Бонні, магістри та викладачі ЛІМу мали змогу оглянути резиденцію та подивитись, як жили німецькі канцлери... Робочий кабінет кількох канцлерів Німеччини...
За цим столом обідали або вечеряли гості канцлера Німеччини - найвищі посадові особи держав світу (канцлер Німеччини Ангела Меркель має змогу також приймати гостей за цим столом). *** Студенти ЛІМу у Дортмунді відвідали відділ економіки та розвитку міської ради Дортмунду. Одне з головних завдань міста на даний час є розробка найефективнішого проекту по використанню території недіючих шахт бурого вугілля. На деяких з них зараз вже знаходяться озера, які мали змогу побачити згодом. Під час дискусії наші студенти ділилися своїми ідеями щодо облагородження міста.
Також відвідали Дортмундський університет, територія якого настільки велика, що студенти між кампусами переміщуються на трамваї на підвісній колії. В університеті є 16 факультетів, з яких половина економічного спрямування, а інша - технічного. Найбільша гордість ВУЗу - технологічний парк, в якому кращі професори та ІТ-фахівці працюють над створенням інноваційних технологічних продуктів, а також займаються розвитком перспективних стартапів. *** Студенти та викладачі ЛІМу в діамантовому місті Ідар-Оберштайн Розпочали свій день з візиту до Асоціації кольорового дорогоцінного каміння, виконавчий директор якої, Йорг Ліндеманн, розповів про ринок дорогоцінного каміння у світі. У виробництві прикрас використовується лише ручна робота, що робить їхні вироби винятковими та індивідуальними.
Відвідали одну з фабрик виробництва прикрас з дорогоцінного каміння.
Побачили сам процес шліфування та огранки каміння. Також було представлено різноманітні колекції прикрас, статуеток та інших декоративних дрібничок з дорогоцінного каміння.
Візит був надзвичайно цікавим, дякуємо ЛІМу за нові чудові враження! Відвідання бізнесової Німеччини – це практичні знання і досвід, що допомагатимуть і надихатимуть магістрів у майбутньому на здійснення прогресивних проектів.
Виробничо-ознайомчу практику в Німеччині для магістрів МВА-програми організовано і проведено під керівництвом проректора з наукової та навчальної роботи, керівника Українсько-німецького Центру Львівського інституту менеджменту, відомого знавця Німеччини – Василя Миронюка.
Для отримання додаткової інформації звертатися до керівника Українсько-німецького центру ЛІМу Миронюка Василя (каб.204,
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
)
Познайомитися з матеріалами поїздки 2016 року можна тут...
|