Навчальна поїздка студентів та викладачів ЛІМу до Німеччини
під егідою Німецької служби академічних обмінів (DAAD)
У листопаді 2021 р. студенти та викладачі ЛІМу вирушили у навчальну поїздку до Німеччини, під час якої було заплановано ряд зустрічей в німецьких університетах, державних установах та в різних бізнесових фірмах. Незважаючи на локдаун у більшості земель ФРН, делегацію ЛІМу прийняли заплановані університети, організації та підприємства з чітким дотриманням карантинних вимог. В рамках програми німецької служби академічних обмінів ДААД відбулася зустріч з керівництвом національного парку "Саксонська Швейцарія"... обговорили питання менеджменту у рекреаційній та природоохоронній діяльності. Відвідали історичне містечко Бауцен та Дрезден.
Делегація Львівського інституту менеджменту відвідали Німецький Бундесбанк у Франкфурті-на-Майні. Мали можливість почитати у національній Бібліотеці. В Музеї грошей побачили як формувалася і формується грошова одиниця, як виглядають верстати для створення монет.
Після навчання, презентацій та дискусій лімівці познайомилися з нічним Франкфуртом-на-Майні.
В Ашаффенбурзі розміщувалось Представництво української еміграції краю Гессен. Студенти та викладачі ЛІМу відвідали Вищу Технічну Школу Ашаффенбурга.
Тематичну екскурсію провів керівник міжнародного відділу Ернст Шультен.
Також відбулася дискусія з проф. Борисом Бауке.
Студенти та слухачі програми МВА, отримали унікальну можливість, на запрошення Голови Наглядової ради п. Йорґа Лінденманна побувати на біржі діамантів та дорогоцінного каміння у м. Ідар-Оберштейн (організація World Federation of Diamond Bourses).
З групою мав зустріч Топ-експерт світового рівня у сфері обробки діамантів, фундатор музею дорогоцінного каміння п. Jochen Müller.
"Менеджмент і маркетинг у сфері дорогоцінного каміння" - це основна тема нашої зустрічі.
(Довідково: Львівський інститут менеджменту має партнерські відносини з Біржею діамантів та дорогоцінного каміння з 2013 року).
В другій половині дня делегація ЛІМу побувала в курортному містечку Бад Емс, де був підписаний сумнозвісний "Емський указ". На цьому курорті було проведено екскурсію та ознайомлено з менеджментом та маркетингом туристичної індустрії малого міста.
Найстаріше місто Німеччини - Тріер (найстаріше місто Німеччини, засноване у 16 році до н. е. на берегах річки Мозель, неподалік від Люксембургу, за часів правління Октавіана Августа). Затишні і чисті вулички, маленькі крамнички і дуже привітні люди. Делегація ЛІМу мала можливість поспілкуватися та полюбуватися коштовностями у магазинчику справжніх німецьких ювелірів.
Традиційні німецькі майстри ювелірної справи, які мають свій магазинчик, поділилися таємницями бізнесу.
Bідбулася зустріч в Тріерському університеті, з яким ЛІМ має плідну співпрацю з 2007 року.
Це зустріч у міжнародному відділі (керівник Біргіт Розер). Домовлено про подальшу поглиблену кооперацію між нашими ВНЗ.
А лекцію про заснування підприємств в Німеччині прочитав для делегації ЛІМу проф. др. Бьойрн Блок
Також мали зустріч в Тріерському Інституті права цифрових технологій.
З презентацією виступив суддя Райнланд- Пфальцького суду проф. др. Петер Рейф.
Так завершився четвертий день нашого перебування в Німеччині. Стажування, обмін досвідом, пізнання нового, мобільність викладачів - це дійсно чудово. Сьогоднішні зустрічі в університеті м. Тріер з керівництвом міжнародного відділу, доктором Розе Біргіт, лекції професора Йорна Блока та Петера Райфа дали повний обсяг соціально-економічних і правових аспектів освіти в ФРН.
Делегація ЛІМу відвідала Люксембург та його однойменну столицю. Ознайомилися з роботою Європарламенту та роботою Люксембургзького парламенту. Відвідали цікаві місця пов'язані з Робертом Шуманом - "Батьком ЄС".
Весь громадський транспорт у Люксембурзі безкоштовний .
Відбулася зустріч у німецько-люксембургзькому інформаційному центрі.
Відвідали сучасний оглядовий майданчик у Люксембурзі - висота якого - 65 м.
Проведено автобусну екскурсію долиною р. Рейн, вздовж якої знаходяться десятки замків.
У м. Кобленц річки Мозель та Рейн зливаються в одну річку та утворюють "Німецький трикутник".
Кілька років назад було відкрито канатну дорогу, яка за кілька хвилин переносить відвідувачів на фортецю, звідки відкривається панорама злиття річок.
Пройшли чергові заняття в університеті м. Бамберг, пройшли зустрічі в міжнародному відділі та зустрічі по обміну досвідом з професорським складом університету. Основні питання особливостей надання освітніх послуг, сталий розвиток та адміністрування, право і менеджмент. Практичні заняття з туризму та історичного спадку особливо захопливі. Бамберг - це місто-казка, щиро вдячні працівниці міжнародного відділу, українці з Львівщини Христині Павлюх за прекрасні екскурсії, велику духовність та не розмірений вантаж знань, в захопленні!!!
На два дні заплановано візити делегації ЛІМу в партнерському Байротському університеті. Зранку взяли участь у спільній конференції з фахівцями ІТ сфери з України та Німеччини на актуальну тему "Digitale Lehre an der Universität Bayreuth". Модератором заходу був Ніколай Тойфель.
Пізніше відбулася зустріч у міжнародному відділі. Заняття у Байротському університеті проходили спільно з учасниками програми Еразмус. Цікаві лекції, дякуємо за таку можливість - навчання впродовж життя - це інвестиції в себе, можливості використання нових можливостей та сучасних технологій.
Після обіду в середу студенти та викладачі ЛІМу мали зустріч з деканом факультету права, і економіки (Fakultät Rechts und Wirtschaftswissenschaften) п. проф.др. Йорґ Шлюхтерманн (Prof. Dr. Jörg Schlüchtermann). Відбулася цікава розмова про методи навчання та особливості вивчення адміністративного менеджменту в Байроті. Домовлено про проведення спільних наукових досліджень та обмінів викладачів.
В четвер делегація ЛІМу відвідала Ботанічний сад та оранжерею Байротського університету. Завершується міжнародний проєкт по мобільності здобувачів вищої освіти в рамках грантової програми. Байротсткий університет в землі Баварія гостинно прийняв нашу групу: лекції, семінари, практичні заняття, стажування і культурно-пізнавальна програма. Крім навчальної практики побували в університетському ботанічному саду. Відразу потрапили в різні кліматичні зони: тропіки, субтропіки, пустиня і високо гірська флора - цікаво і пізнавально Також любувалися перлиною Байроту - оперний театр Ваґнера в стилі бароко ("Дім музичних свят") та Палац Ермітаж (1735 рік заснування).
Здобувачі вищої освіти отримали цінні знання, безмежний досвід комунікацій, спілкування німецькою та англійською мовами, навички менеджменту та економічної й екологічної безпеки, опанували інструментарієм логістичного, туристичного менеджменту, навчилися цінувати свій час, вивчаючи тайм-менеджмент, також особливо долучилися до роботи в бібліотеках з літературою; ознайомилися з історією та краєзнавством ФРН.
Поїздка була багатогранною, насиченою, цікавою та корисною.
|